İDESİS - SONOS-TR.COM > MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

HAKKIMIZDA
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ (*)
 
 
1. TARAFLAR
SATICI:
Ünvanı: İDESİS MÜHENDİSLİK SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
Adresi: Nisbetiye Mah. Nisbetiye Cad. No:6C Levent Beşiktaş İSTANBUL 
Telefon: 0212-220 8525
 
E-Posta: info@sonos-tr.com
(Aşağıda „Satıcı‟ olarak anılacaktır)
 
ALICI:
 
Adı - Soyadı:
Adresi :
Telefon:
E-Posta:
(Aşağıda „ALICI‟ olarak anılacaktır)
 
2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
 
İşbu Sözleşme‟nin konusu ALICI‟nın Satıcı‟ya ait www.sonos-tr.com
adresindeki internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış
fiyatı belirtilen ürünün/hizmetin satışı ve teslimidir. İşbu Sözleşme içinde geçen kampanya
terimi 4077 Sayılı Kanun madde 7'de hükme bağlanan kampanya niteliğinde olmayıp sözlük
anlamı ile kullanılmaktadır.
 
Hizmet/Ürün Açıklaması Adet
Peşin
Fiyatı
Toplam(KDVDahil)
Toplam (KDV Dahil) Teslimat Adresi:
Fatura Adresi:
Gönderim Ücreti:
Genel Toplam:
 
3.TARAFLARIN SORUMLULUKLARI
 
i. ALICI, www.sonos-tr.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ve bunun masraflarının ALICI tarafından karşılanacağına, teslimatın gerçekleştirileceği süreye ve Satıcı‟nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik
ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
ii. ALICI; bu Sözleşme‟yi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından ALICI‟ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyid etmiş olur.
iii. Sözleşme konusu ürün, yasal süreleri aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI‟nın ikametgahının uzaklığına bağlı olarak İnternet Sitesi‟nde ALICI veya kendisi tarafından belirtilen kişi/kuruluşa teslim edilir. Teslimata ilişkin her türlü kargo ücreti Satıcı tarafından karşılanacak.
iv. Sözleşme konusu ürün, ALICI‟dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.
v. Kargo firmasının, ürünü ALICI‟ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI‟ya teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.
vi. Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Alıcı‟nın teslimden önce sözleşme konusu ürünü muayene sorumluluğu vardır. Alıcı, sözleşme konusu üründe hasar olduğunu veya ilgili ürünün faturasına göre üründe eksiklik
olması halinde ürünü teslim eden kargo görevlisine söz konusu eksiklikleri ve hasarları kapsayacak şekilde tutanak hazırlatmalıdır.
vii. Satıcı, sözleşme konusu ürünün tedarik edilememesi gibi haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI‟ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.
viii. Satıcı, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve ALICI‟ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebileceği gibi bedel iadesi yoluna da gidebilir.
ix. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için bedelinin ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir
nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürünün teslimi
yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
x. Ürünün tesliminden sonra ALICI‟ya ait kredi kartının ALICI‟nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı‟ya
ödememesi halinde, ALICI tarafından, ürünün 3 gün içinde Satıcı‟ya kullanılmamış olarak faturasıyla birlikte gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI‟ya aittir.
xi. Satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI‟ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresini engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI‟nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar aynı ödeme şekliyle 14 gün içinde kendisine iade edilir.
xii. ALICI‟nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için Satıcı‟nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve Satıcı tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.
 
4. Cayma Hakkı

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (14) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde İdesis Mühendislik San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.'ne faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün İdesis Mühendislik San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.'ne gönderildigine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14  gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
Niteliği itibarıyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri (kablo,jack,likit vs.) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış,bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.Ses sistemleri ,dj ekipmanları ve ışıık/effect sistemleri üretim hatası sebebi ile arızalı olmadığı takdirde hiç bir sebep ile iade alınmaz ve değiştirilemez.
Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
 
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir ALICI tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 
Satın alınan SONOS ürünlerinde kullanıcı oluşturulması, online aktivasyon/kayıt/registrasyon yapılması durumunda, cihaz kayıt altına alınmış olup, 2. el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Bu nedenle kullanıcı oluşturulan, aktivasyon yapılan SONOS ürünleri cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.
Elektronik ürünlerin 'Cayma Hakkı' dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.
 
5. BİLDİRİMLER
Satıcı veya bir İş Ortağı veya başka bir üçüncü kişiye gönderilecek tüm hukuki bildirimlerin
yazılı olması gerekir.
 
6. YETKİLİ MAHKEME
İşbu Sözleşme‟nin uygulanmasında, her yıl ilgili Bakanlıkça ilan edilen değerlere göre kadar
ALICI‟nın yerleşim yerindeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin onaylanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş
sayılır.
Adres: Nisbetiye Mah. Nisbetiye Cad. No:6C Levent Beşiktaş İSTANBUL
Telefon: +90 212 220 85 25
Faks: +90 212 320 43 62
Sosyal Medya : Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Copyright © Her Hakkı Saklıdır. İdesis - sonos-tr.com Sonos Kredi Kartı ile Ödeme